H21 Final | 3300 meter | 32 anmälda | ||
1 | David Andersson | IK Hakarpspojkarna | 13:23 | |
2 | Andrej Khramov | OK Pan-Kristianstad | 13:26 | |
3 | Peter Öberg | OK Hällen | 13:28 | |
4 | Mattias Karlsson | Emmaboda Verda OK | 13:41 | |
5 | Andreas Johansson | Ulricehamns OK | 13:43 | |
H20 Final | 3110 meter | 30 anmälda | ||
1 | Mikael Kristensson | OK Torfinn | 12:57 | |
2 | Johan Aronsson | OK Tisaren | 13:30 | |
3 | Erik Liljequist | OK Älme | 13:34 | |
4 | Ola Martner | Göteborg-Majorna OK | 13:36 | |
5 | Erik Pettersson | Visborgs OK | 13:42 | |
7 | Patrik Karlsson | Växjö OK | 13:51 | |
11 | David Lingfors | IK Hakarpspojkarna | 14:07 | |
17 | Rickard Rosgren | OK Njudung | 14:18 | |
19 | Oskar Stensson-Bohman | Nybro OK | 14:31 | |
22 | Simon Elgsten | Eksjö SOK | 15:00 | |
Erik Holmberg | IK Hakarpspojkarna | Ej godk. | ||
H18 Final | 2980 meter | 36 anmälda | ||
1 | Jerker Lysell | Rehns BK | 12:48 | |
2 | Jesper Lysell | Rehns BK | 12:59 | |
3 | Victor Silvemark | Dalaportens OL | 13:00 | |
4 | Kalle Johansson | Halmstads OK | 13:12 | |
5 | Erik Folkesson-Blom | OK Älme | 13:15 | |
6 | Christian Hjalmarsson | OK Njudung | 13:20 | |
12 | Emil Hjalmarsson | OK Njudung | 13:48 | |
31 | Marcus Karlsson | IK Hakarpspojkarna | 15:32 | |
32 | Pär Josefsson | Kalmar OK | 15:43 | |
D21 Final | 2940 meter | 31 anmälda | ||
1 | Helena Jansson | IF Hagen | 13:12 | |
2 | Tanja Ryabkina | SoIK Hellas | 13:13 | |
3 | Kajsa Nilsson | FK Göingarna | 13:15 | |
4 | Lena Eliasson | Stora Tuna IK | 13:22 | |
5 | Anna Mårsell | Stora Tuna IK | 14:04 | |
21 | Hanna Palm | IK Hakarpspojkarna | 15:07 | |
26 | Carina Svensson | Bredaryds SOK | 15:31 | |
D20 Final | 2680 meter | 31 anmälda | ||
1 | Eva Svensson | IFK Moras OK | 12:56 | |
2 | Elin Pettersson | Täby OK | 14:14 | |
3 | Elin Kristoffersson | Alfta-Ösa OK | 14:17 | |
Emma Johansson | Filipstadsbygdens OK | 14:17 | ||
5 | Sara Eskilsson | Haninge SOK | 14:18 | |
Maria Jonsson | Midälva OK | 14:18 | ||
7 | Frida Bakkman | SOK Viljan | 14:20 | |
18 | Maria Arvidsson | Kalmar OK | 15:03 | |
22 | Martina Karlsson | IK Hakarpspojkarna | 15:21 | |
26 | Julia Thorén | Eksjö SOK | 16:07 | |
D18 Final | 2500 meter | 34 anmälda | ||
1 | Beata Falk | Hagaby GoIF | 12:18 | |
2 | Lisa Larsen | Täby OK | 12:29 | |
3 | Linnea Martinsson | OK Tyr | 12:36 | |
4 | Linnea Längberg | Järla IF OK | 12:56 | |
5 | Julia Frisk | OK Orion | 13:00 | |
19 | Therese Klintberg | Eksjö SOK | 13:40 | |
30 | Lina Sandström | OK Stigen | 15:01 |
Skapad 2007-04-15 17:24:52 med OLA version 3.5.1