Götalandsmästerskapen 2009, Klassresultatlista
IF Rigor/IFK Göteborg
2009-08-08
H21 E |
|
13150 meter |
|
26 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Oleksandr Kratov |
OK Orion |
94:18 |
0:00 |
2 |
Daniel Nilsson |
OK Orion |
94:57 |
0:39 |
3 |
Mats Röjgård |
OK Kolmården |
97:11 |
2:53 |
4 |
Johan Strand |
Göteborg/Majorna OK |
99:46 |
5:28 |
5 |
Rickard Holmqvist |
Hestra IF |
103:55 |
9:37 |
12 |
Fredrik Johansson |
Bredaryds SOK |
115:55 |
21:37 |
|
Mikael Andersson |
IK Hakarpspojkarna |
Ej start |
|
H20 E |
|
9720 meter |
|
18 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Oskar Ljungqvist |
IK Hakarpspojkarna |
76:02 |
0:00 |
2 |
Erik Nilsson-Simkovics |
Ulricehamns OK |
78:32 |
2:30 |
3 |
Anders Hedberg |
Göteborg/Majorna OK |
79:26 |
3:24 |
4 |
Richard Sjöholm |
OK Pan-Kristianstad |
81:11 |
5:09 |
5 |
Simon Andersson |
OK Kullingshof |
85:48 |
9:46 |
8 |
Pontus Johansson |
Växjö OK |
88:07 |
12:05 |
|
Emil Svalbring |
Målilla OK |
Ej godk. |
|
H18 E |
|
7580 meter |
|
35 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Johan Högstrand |
Markbygdens OK |
57:53 |
0:00 |
2 |
Karl-Johan Westberg |
OK Tranan |
58:35 |
0:42 |
3 |
Love Sintring |
Hagaby GoIF |
59:27 |
1:34 |
4 |
Egil Edvardsen |
Göteborg/Majorna OK |
60:15 |
2:22 |
5 |
Viktor Antonsson |
Eksjö SOK |
60:31 |
2:38 |
12 |
Andreas Bergander |
Eksjö SOK |
69:12 |
11:19 |
16 |
Sebastian Inderst |
Eksjö SOK |
74:49 |
16:56 |
21 |
Simone Benini |
Eksjö SOK |
80:21 |
22:28 |
27 |
Felix Palmgren |
Eksjö SOK |
90:26 |
32:33 |
D21 E |
|
7960 meter |
|
24 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Carina Svensson |
Bredaryds SOK |
70:04 |
0:00 |
2 |
Martina Karlsson |
IK Hakarpspojkarna |
77:43 |
7:39 |
3 |
Lotta Saetre |
OK Landehof |
78:07 |
8:03 |
4 |
Louise Göthfors |
Göteborg/Majorna OK |
80:20 |
10:16 |
5 |
Nadiya Volynska |
OK Orion |
81:03 |
10:59 |
15 |
Maria Ossiansson |
IK Hakarpspojkarna |
98:18 |
28:14 |
|
Frida Bakkman |
SOK Viljan |
Ej godk. |
|
D20 E |
|
6630 meter |
|
10 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Rebecka Olsson |
OK Skogsfalken |
64:35 |
0:00 |
2 |
Sofia Salomonsson |
Vänersborgs SK |
68:18 |
3:43 |
3 |
Kristin Skaar |
Ryda SK |
70:28 |
5:53 |
4 |
Jannie Hagård |
Rävetofta OK |
75:43 |
11:08 |
5 |
Josefin Bertilsson |
FK Herkules |
81:19 |
16:44 |
D18 E |
|
5760 meter |
|
11 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Sanna Linsefors |
Lunds OK |
59:55 |
0:00 |
2 |
Ann-Sofie Larsson |
Örkelljunga FK |
63:02 |
3:07 |
3 |
Josefin Tjernlund |
OK Vilse 87 |
63:19 |
3:24 |
4 |
Anna Bredfelt |
Lunds OK |
69:20 |
9:25 |
5 |
Ellinor Tjernlund |
OK Vilse 87 |
70:25 |
10:30 |
6 |
Amanda Leo |
Bredaryds SOK |
71:00 |
11:05 |
|
Ylva Gunnarsdotter |
Tenhults SOK |
Ej godk. |
|
H16 |
|
5460 meter |
|
70 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Jens Wängdahl |
Bohuslän-Dal |
38:49 |
0:00 |
2 |
Erik Classon |
Västergötland |
39:42 |
0:53 |
3 |
Ola Brönnheden |
Småland |
40:13 |
1:24 |
4 |
Simon Skogman |
Västergötland |
43:20 |
4:31 |
5 |
Marcus Berggren |
Östergötland |
43:24 |
4:35 |
8 |
Linus Wahl |
Småland |
43:54 |
5:05 |
11 |
Oscar Björck |
Småland |
44:37 |
5:48 |
12 |
Eric Hansson |
Småland |
44:43 |
5:54 |
37 |
Ludvig Berglin |
Småland |
54:38 |
15:49 |
42 |
Emil Lindström |
Småland |
56:14 |
17:25 |
50 |
Jakob Holgersson |
Småland |
60:18 |
21:29 |
51 |
Hampus Billing |
Småland |
62:41 |
23:52 |
59 |
Anton Philipsson |
Småland |
76:06 |
37:17 |
|
Linus Lager |
Småland |
Ej start |
|
H15 |
|
5050 meter |
|
46 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Anton Johansson |
Blekinge |
37:07 |
0:00 |
2 |
Viktor Segersson |
Östergötland |
37:29 |
0:22 |
3 |
Marcus Svensson |
Skåne |
38:27 |
1:20 |
4 |
Einar Johansson |
Östergötland |
39:08 |
2:01 |
5 |
Daniel Gustavsson |
Halland |
39:33 |
2:26 |
7 |
Henrik Andersson |
Småland |
40:54 |
3:47 |
10 |
Erik Karlsson |
Småland |
41:44 |
4:37 |
14 |
Ludwig Ljungqvist |
Småland |
43:41 |
6:34 |
16 |
Johan Sandlund |
Småland |
44:44 |
7:37 |
19 |
Karl Reiver |
Småland |
48:07 |
11:00 |
24 |
Gustav Sandstedt |
Småland |
51:25 |
14:18 |
28 |
Henrik Pettersson |
Småland |
56:21 |
19:14 |
30 |
Oscar Gustavsson |
Småland |
59:23 |
22:16 |
33 |
Josef Svalbring |
Småland |
61:28 |
24:21 |
|
Anton Persson |
Småland |
Ej godk. |
|
H14 |
|
4030 meter |
|
78 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Fredrik Malmfors |
Östergötland |
31:31 |
0:00 |
2 |
Gustaf Sparrevik |
Göteborg |
31:40 |
0:09 |
3 |
Axel Schulz |
Skåne |
31:42 |
0:11 |
4 |
Oskar Lundqvist |
Småland |
32:03 |
0:32 |
5 |
Gustav Hinder |
Göteborg |
32:15 |
0:44 |
6 |
Jakob Wahl |
Småland |
32:33 |
1:02 |
12 |
Daniel Håkansson |
Småland |
34:42 |
3:11 |
42 |
Filip Ossiansson |
Småland |
41:56 |
10:25 |
43 |
Oscar Anderson |
Småland |
42:22 |
10:51 |
45 |
Henrik Eklund |
Småland |
43:08 |
11:37 |
47 |
Johannes Eklöf |
Småland |
43:31 |
12:00 |
51 |
Erik Persson |
Småland |
44:08 |
12:37 |
57 |
Daniel Posch |
Småland |
45:28 |
13:57 |
60 |
Hampus Bergander |
Småland |
48:02 |
16:31 |
D16 |
|
4560 meter |
|
59 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Linda Lindkvist |
Östergötland |
35:59 |
0:00 |
2 |
Amanda Thellsén |
Östergötland |
38:43 |
2:44 |
3 |
Elin Svensson |
Småland |
39:05 |
3:06 |
4 |
Erika Lindqvist |
Göteborg |
39:16 |
3:17 |
5 |
Amilia Björklund |
Göteborg |
39:34 |
3:35 |
6 |
Sofie Svensson |
Småland |
41:42 |
5:43 |
26 |
Jennie Johansson |
Småland |
49:25 |
13:26 |
38 |
Linnea Östergren |
Småland |
54:29 |
18:30 |
39 |
Eva Adolfsson |
Småland |
54:38 |
18:39 |
45 |
Sara Kvarnsund |
Småland |
59:19 |
23:20 |
46 |
Angelica Jörnling |
Småland |
59:43 |
23:44 |
47 |
Agnes Adolfsson |
Småland |
61:03 |
25:04 |
48 |
Frida Persson |
Småland |
61:56 |
25:57 |
51 |
Frida Danielsson |
Småland |
71:52 |
35:53 |
D15 |
|
4100 meter |
|
53 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Olivia Kollberg |
Småland |
36:19 |
0:00 |
2 |
Julia Ohlsson |
Bohuslän-Dal |
37:22 |
1:03 |
3 |
Anna Wehlin |
Östergötland |
37:38 |
1:19 |
4 |
Josefine Klintberg |
Småland |
38:35 |
2:16 |
4 |
Anna Wallin |
Göteborg |
38:35 |
2:16 |
10 |
Amanda Hansson |
Småland |
40:49 |
4:30 |
23 |
Agnes Leo |
Småland |
44:48 |
8:29 |
24 |
Irma Håkansson |
Småland |
45:07 |
8:48 |
47 |
Louise Regnell |
Småland |
62:31 |
26:12 |
48 |
Linnéa Axelsson |
Småland |
63:05 |
26:46 |
|
Joséphine Regnell |
Småland |
Ej godk. |
|
|
Emilia Andersson |
Småland |
Ej godk. |
|
D14 |
|
3530 meter |
|
85 anmälda |
Pl |
Namn |
Förening |
Tid |
Tid+ |
1 |
Felicia Stuhlhofer |
Göteborg |
32:37 |
0:00 |
2 |
Sara Hagström |
Västergötland |
32:50 |
0:13 |
3 |
Kajsa Wetterström |
Skåne |
34:04 |
1:27 |
4 |
Matilda Martinsson |
Halland |
34:25 |
1:48 |
5 |
Josefine Kristiansson |
Västergötland |
34:26 |
1:49 |
13 |
Louise Lundgren |
Småland |
36:22 |
3:45 |
25 |
Johanna Andersson |
Småland |
39:27 |
6:50 |
29 |
Filippa Johansson |
Småland |
39:55 |
7:18 |
30 |
Karin Björnlinger |
Småland |
40:01 |
7:24 |
33 |
Petra Gunnarsdotter |
Småland |
41:10 |
8:33 |
36 |
Hanna Östenberg |
Småland |
42:15 |
9:38 |
40 |
Moa Svensson |
Småland |
44:43 |
12:06 |
57 |
Petra Olejnik |
Småland |
50:40 |
18:03 |
61 |
Kajsa Adolfsson |
Småland |
52:44 |
20:07 |
71 |
Linnéa Andersson |
Småland |
60:42 |
28:05 |
Skapad 2009-08-08 15:01:52 med OLA version 4.1.3